FOTOWOLTAIKA  w Rybniku, Żorach, Katowicach, Pszczynie, Mikołowie i innych miastach na Śląsku. Jest to jedna z najbardziej innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska technologii produkcji energii elektrycznej. Polega na przetworzeniu energii słonecznej w energię elektryczną przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Myśląc o mikro elektrowni fotowoltaicznej mamy na myśli poszczególne podzespoły, których celem jest zamiana energii słonecznej w elektryczną. W skład takiego zestawu wchodzą między innymi panele fotowoltaiczne (montowane najczęściej na dachu budynku), wszelkiego rodzaju połączenia przewodzące energię elektryczną, falownik i wiele innych elementów. W Polsce, podobnie jak w całej Unii Europejskiej z każdym rokiem coraz większy nacisk kładzie się na źródła energii odnawialnej, jeśli chcemy znacząco obniżyć rachunki za prąd warto pomyśleć o montażu elektrowni fotowoltaicznej.

mikroelektrownia_fotowoltaiczna

Nasza firma oprócz sprzedaży poszczególnych podzespołów, zajmuje się także montażem zarówno paneli fotowoltaicznych, jak i innych części składowych Państwa elektrowni. Działamy na terenie całego Ślaska – jesteśmy w Rybniku, Żorach, Katowicach, Pszczynie, Mikołowie i wielu innych miastach naszego regionu. Myśląc o oszczędnościach związanych z energia elektryczną, warto wziąć pod uwagę najnowocześniejsze systemy. Coraz częściej spotyka się panele fotowoltaiczne, które nie tylko produkują prąd, ale są w stanie także zastąpić nam solary. W efekcie mamy do dyspozycji urządzenie które nie tylko podgrzewa wodę, ale także produkuje prąd dla naszego domu! Zapraszamy do naszej siedziby w Żorach, gdzie przedstawimy Państwu szczegółową ofertę związaną z montażem mikro elektrowni fotowoltaicznej. KONTAKT – napisz do nas w sprawie fotowoltaiki!

Fotowoltaika – pytania i odpowiedzi

1. Jak działają instalacje fotowoltaiczne? Jak działa fotowoltaika?

W skrócie: panele fotowoltaiczne instalowane są na dachu lub na gruncie. Całość połączona jest kablem i wpięta do inwertera, który zamienia prąd stały na prąd zmienny. Instalacja fotowoltaiczna połączona jest z domową instalacją elektryczną i działa tak, aby w pierwszej kolejności korzystać z darmowej energii a następnie z płatnej.

2. Czy jest wymagane zezwolenie aby zainstalować panele fotowoltaiczne?

W przypadku instalacji fotowoltaicznej nieprzekraczającej 50 kWh nie jest wymagana koncesja ani pozwolenie budowlane.

3. Fotowoltaika, darmowy prąd – jakie urządzenia mogą być zasilane prądem pochodzącym z instalacji fotowoltaicznej?

Odpowiedź jest prosta – każde urządzenie! Nie ma ograniczeń, ponieważ prąd nie różni się niczym od prądu “płatnego” z elektrowni.

4. Fotowoltaika – montaż. Jak długo trwa montaż paneli fotowoltaicznych?

Instalacja fotowoltaiki w domach jednorodzinnych trwa 1-3 dni robocze.