Klimatyzacja – błędy montażowe

Posted · Add Comment

Nie od dziś wiadomo, że gwarancja długiego, bezawaryjnego działania sprzętu to odpowiedni, solidny montaż. Na nic markowe urządzenia, gdy poszczególne podzespoły są zamontowane w sposób niedbały i bez zachowania jakichkolwiek reguł. W naszej pracy instalatora klimatyzacji często spotykamy się z błędami, ale tym razem i nas zaskoczyła prowizorka. Fantazja ludzka nie zna granic. 

Jesteśmy niemal w 100% przekonani, że ten „montaż” mógłby z powodzeniem posłużyć jako przykład w poradniku „Jak nie montować klimatyzacji, na co zwracać szczególną uwagę podczas instalacji klimatyzacji w domu lub firmie”. Właściwie jedyne do czego nie można się przyczepić to sposób przykręcenia do ściany jednostki zewnętrznej.  Cała instalacja to plątanina kabli i rur, dosłownie fantazja instalatora nie znała granic. Rurki wychodzą bezpośrednio ze ściany i pod znacznym ukosem wchodzą do klimatyzacji. Biała izolacja w niedługim czasie zostanie zniszczona – między innymi przez ptaki, które wydziobują otulinę, zimą dostająca się do wnętrza wilgoć zrobi swoje. Nie wspominając już o ewentualnych mrozach, które w naszym kraju w sezonie zimowym nie są ewenementem, a raczej regułą.

   Wątpliwe wydaje się również przyczepienie całości do konstrukcji baneru zainstalowanego obok jednostki zewnętrznej. Wszechobecne trytytki to sposób na podczepienie co najwyżej kabelka z termometra zewnętrznego, ale nie instalacji klimatyzacji!!! Nie dajcie się zwieść – nie każda firma jest w stanie odpowiednio zamontować Waszą klimatyzację, pamiętajmy również, że bardzo niska opłata za montaż może skończyć się ponownymi odwiedzinami fachowca a wtedy koszty będą podwójne.