montaż klimatyzacji w biurze

Posted · Add Comment

Instalując klimatyzację w naszym biurze musimy wcześniej przemyśleć kilka spraw, o które prawdopodobnie także zapyta nas instalator. Trzeba bowiem mieć na uwadze przede wszystkim komfort pracy – nasz i naszych pracowników. Dobrze dobrany typ klimatyzacji gwarantuje także długą bezawaryjną pracę oraz oszczędności. O czym przede wszystkim powinniśmy pamiętać?

  Urządzenia klimatyzacyjne, dostępne na rynku, z roku na rok cieszą się wiekszą wydajnością i większym komfortem pracy. Pamiętajmy jednak że nie tylko cena ma tutaj znaczenie. Decydując się na klimatyzację przede wszystkim powinniśmy jednoznacznie wskazać ile pomieszczeń biurowych będziemy klimatyzować.  Urządzenia maja bowiem swoja wydajność i jeśli nie dostosujemy urządzeń do kubatury pokoju, czy pomieszczenia to albo skończy się stałą pracą nawiewu, albo wręczy ogromnymi rachunkami za prąd. Ważne jest także to jak rozmieszczone są poszczególne pomieszczenia oraz ile osób pracuje w danym miejscu i jak dużo ciepła emitują urządzenia znajdujące się wewnątrz. Część klientów pyta także o to czy klimatyzator można zamontować w dowolnym miejscu? Pamiętajmy bowiem że klimatyzator to także agregat, który musi znajdować się w pobliżu. Do wyboru mamy:

– klimatyzatory ścienne

– klimatyzatory typu Split

– klimatyzatory kasetonowe

– klimatyzatory kanałowe

– klimatyzatory sufitowe

Jeśli już zdecydujemy się na klimatyzację zapytajmy o to wszystko instalatora. Osoby zainteresowane fachowym montażem zapraszamy także do firmy Teleenergia – nasze biura znajdziecie Państwo w Żorach oraz Rybniku. Zapraszamy